قوانین و مقررات


شرایط و مقررات استفاده از خدمات الو خونه
​​​​​​​
سند شرایط استفاده از خدمات
الو خونه​​​​​​​ (این سند) کلیه حقوق و تعهدات شما را به عنوان کاربر خدمات الو خونه تعیین می‌کند. این سند، یک قرارداد لازم‌الاجرا بین مجموعه استارت آپی الو خونه (که در این سند « الو خونه» یا «ما» نامیده می‌شود) و کاربر (که در این سند «شما» نیز نامیده می‌شود) است. استفاده از خدمات الو خونه​​​​​​​، به این معنی است که با حقوق و تعهدات مندرج در این سند موافقت کرده‌اید.
لذا توصیه می‌کنیم این سند را با دقت مطالعه کرده و چنانچه سوالی برایتان پیش آمد با شماره پشتیبانی ما (۰۲۱26144473) تماس بگیرید.

۱- سایت و خدمات الو خونه

خدمات
الو خونه امکان درخواست کارشناسی مسکن و مستقلات، مشاوره قیمت ملک مسکونی،تجاری،زمین، اجاره بها و ... و صدور گزارش کارشناسی را برای فروشندگان و خریداران املاک و مستقلات («کاربر») فراهم می‌نماید.

۲- شرایط و مقررات

۱-۲- به منظور دریافت خدمات از
الو خونه، کاربر می‌تواند از طریق سایت الو خونه یا تماس با شماره پشتیبانی مجموعه (۰۲۱26144473) درخواست خود را ثبت نماید.
2-۲- مطابق با توافق
الو خونه و کارشناسانش، هم‌اکنون گزارش الو خونه صرفاً در صورتی اصیل و قابل استناد است که از طریق سایت الو خونه و به صورت آنلاین ویا بر روی سربرگ مخصوص به کاربر و امضاء کارشناس ارائه و در غیر اینصورت هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه الو خونه نخواهد بود.
3-۲- گزارش
الو خونه صرفاً برای مدت ۲۴ ساعت پس از صدور معتبر است.
4-۲- گزارش
الو خونه صرفا به منظور اطلاع درخواست کننده از وضعیت سلامت املاک و دریافت مشاوره در امر خرید و فروش املاک و مستقلات است لذا این گزارش فاقد هرگونه ارزش قانونی و قضایی دیگری می‌باشد.
5-۲- بدیهی است کارشناسان ما صرفاً بر اساس درخواست متقاضی و در زمینه فنی و تخصصی ساختمان، ویلا و... می‌باشد.
6-۲- کارشناسی املاک منوط به حضور و همکاری فروشنده در هنگام کارشناسی و در زمانی که نور کافی در محل برقرار است انجام خواهد پذیرفت.

۳- شرایط تضمین کارشناسی

۱-۳-
الو خونه از دقت، تجربه و مهارت کافی برخوردارند و حین بازدید از املاک و انجام عملیات کارشناسی در صورت لزوم از ابزارهای دقیق و پیشرفته استفاده می‌کنند.
2-۳- در صورت اعلام ادعای اشتباه در کارشناسی توسط کاربر ظرف کمتر از ۲۴ ساعت از زمان صدور گزارش کارشناسی و تایید اشتباه مورد ادعا توسط مجموعه ما، هزینه کارشناسی به کاربر عودت داده خواهد شد.

۴- سلب مسئولیت

۱-۴-
الو خونه گزارشی را به صورت شفاهی به مشتری ارائه نخواهند کرد و هرگونه گزارش یا اطلاعات بیان شده به صورت شفاهی از جانب کارشناسان به مشتریان فاقد اعتبار است.
2-۴- کارشناسی قیمت ملک توسط کارشناسان ما صرفاً به منظور مشاوره بوده و مسئولیتی در رابطه با قیمت نهایی معامله یا عدم انجام معامله متوجه مجموعه ما نخواهد بود.
3-۴- کارشناسان ما در قبال مشکلاتی که قابل رویت نمی‌باشند مانند وجود پوسیدگی لوله‌ها، لوله‌کشی ساختمان، سیم‌کشی‌های داخلی و وجود مشکل در قسمت‌هایی از ملک که در دید کارشناس نمی باشد مسئولیتی ندارند.
4-۴- برای جلوگیری از بروز خطاهای احتمالی و از آنجایی که ایجاد شرایط مطلوب کارشناسی به عهده درخواست کننده است، حتما لازم است درخواست‌کننده قبل از ثبت درخواست کارشناسی، ابتدا با فروشنده در خصوص هماهنگی قبل از حضور کارشناس در خصوص دسترسی کارشناس به کلیه فضاهای ملکی و مشاعی اعم از پشت بام، موتورخانه، انباری، سالن اجتماعات و... فراهم نماید و در صورت عدم تحقق شرایط مذکور، کارشناسی صورت نخواهد گرفت و مجموعه، مسئولیتی بابت استرداد هزینه کارشناسی و جبران خسارات احتمالی نخواهد داشت.
5-۴- کاربر حق هرگونه ادعا و اعتراض در خصوص موارد موضوع این بند را از خود سلب و ساقط نموده است.

۵- توصیه‌های الو خونه
۱-۵- درخواست کننده اطمینان کافی را از رفع موانع جهت بازدید کارشناسی را قبل از انجام حاصل نماید.
۲-۵- قبل از درخواست کارشناسی شخصاً نسبت به رویت ملک اقدام کنید و در صورتی که ملک موردنظر از هرنظر مورد تایید بود درخواست کارشناسی خود را ثبت کنید.
3-۵- از خرید، اجاره و سایر املاکی که فاقد مجوزهای قانونی از مراجع ذیصلاح بوده و دارای ایرادات فنی می‌باشد صرف نظر نمایید.

۶- عواقب تخلف از شرایط

۱-۶- تاخیر در آغاز فرایند کارشناسی به دلایل غیر منتسب به کارشناسان ما نظیر دیر رسیدن خریدار یا فروشنده به محل مورد نظر برای انجام کارشناسی یا مهیا نبودن شرایط مطلوب کارشناسی در محل مورد نظر بر عهده درخواست‌کننده است و موجب افزایش هزینه کارشناسی دریافتی می‌شود. لذا به ازای هر نیم ساعت تاخیر در آماده شدن ملک برای کارشناسی، برابر با هزینه کارشناسی به مبلغ نهایی افزوده خواهد شد.
۲-۶- سوءاستفاده از خدمات الو خونه به هر شکل، سوءاستفاده از اختلال خدمات، استفاده از برنامه‌های مخرب و جاسوسی، تبانی به منظور اخذ خسارت و یا عودت هزینه کارشناسی، استفاده از ربات‌ها و هر نوع روش مخرب برای دسترسی به اطلاعات سایت، برنامه و محتویات آن از طریق هر سیستم و شبکه، ایجاد اختلال و تحمیل بار اضافی به هر یک از سرویس‌ها و سرورهای الو خونه ممنوع است و مجموعه ما در صورت مشاهده چنین فعالیت‌هایی از راه‌های قانونی، مورد را پیگیری می‌کند. تاخیر در پیگیری موارد حاضر، به معنی انصراف از احقاق حقوق مجموعه ما نیست و الو خونه در هر زمان به تشخیص خود می‌تواند موارد مذکور در این بند را پیگیری و اقدامات لازم را به منظور احقاق حقوق خویش انجام دهد.

۷- مرجع حل اختلاف و قانون حاکم
​​​​​​​
۱-۷- قانون حاکم بر روابط طرف‌ها قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
۲-۷- کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این سند (قرارداد) و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن در ابتدا از طریق صلح و سازش فصل خواهد شد. چنانچه اختلافات مزبور ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ اعلامیه حدوث اختلاف از این طریق حل و فصل نگردد، هریک از طرفین می‌تواند به مراجع قضایی مراجعه نمایند.

۸- سایر شرایط

۱-۸- اگر بخشی از مفاد، شرایط، حقوق یا تعهدات مندرج در این سند نامعتبر، غیرقانونی یا غیرقابل اجرا شود یا به واسطه مقررات قانونی و ضوابط حاکم اجرای بخشی از سند حاضر ناممکن گردد، تنها همان بخش از مفاد سند نامعتبر، غیرقانونی، غیرقابل اجرا و ناممکن شده و با امکان قابلیت انفکاک در مفاد آن، 
الو خونه با حفظ حقوق و اختیارات به موجب این سند،در خصوص مفاد، شرایط، حقوق یا تعهدات جایگزین، با لحاظ هدف و عنصر اصلی سند حاضر،مجدداً شرایطی را تدوین می نماید. سایر بخش‌های سند تا تدوین شرایط جایگزین، کما فی‌السابق لازم‌الاجرا است.
۲-۸- عدم اعمال یا تأخیر در اعمال هر یک از حقوق و اختیارات مندرج در این سند،تحت هیچ عنوانی به منزله انصراف از آن حقوق یا اختیارات و همچنین اعمال برخی از حقوق و اختیارات به منزله انصراف از سایر حقوق و اختیارات تلقی نمی‌گردد و
الو خونه می‌تواند هر زمان مطابق با مندرجات این سند، حقوق و اختیارات خود را اعمال نماید.

۹- تغییرات این سند
​​​​​​​
مطالب ذکر شده در این سند لزوماً دائمی نیستند و ممکن است با تغییر در سیاست‌های
الو خونه​​​​​​​، دستخوش تغییر و تجدید نظر شوند. در صورتی که این تغییرات مهم باشند، به همۀ کاربران اطلاع داده خواهند شد.
 
تاریخ آخرین به روز رسانی: 1399/08/30
 ​​​​​​​