چرا باید از کارشناس استفاده کنیم؟

به نام خدا

چرا باید از کارشناس استفاده کنیم؟

 

عموم افرادی که اقدام به خرید ملک می‌کنند از مهارت و تخصص کافی در خرید ملک برخوردار نیستند. خرید ملک بصورت کاملا تخصصی به دو بعد اصلی فنی و حقوقی و بعد فرعی منطقه تقسیم می‌شود. 

 

الف)بعد فنی: بررسی تمامی ابعاد فنی سازه، اعم از سازه اصلی، نقشه پلان و بسیاری از موارد دیگر

ب)بعد حقوقی: بررسی تمامی مدارک و مستنداتی ملک برای تطبیق وضعیت ملک، در رهن بودن ملک و بسیاری از موارد دیگر

ج)بعد فرعی منطقه: بررسی تمامی دسترسی‌های ملک، نزدیکی به شریان‌های محلی و مرغوبیت ملک موردنظر و اهلیت ساکنین آن منطقه

در انتهای تمامی این بررسی‌ها نیز گزارش کاملی از وضعیت ملک از تمامی ابعاد و قیمت پیشنهادی اعلام می‌شود.

 

بررسی تمامی این مسائل نیاز به دانش و تخصص کافی برای رسیدن به نتیجه مطلوب را دارا می‌باشد که عموم مردم تمامی این تخصص و دانش را ندارند. بهتر است برای تصمیم‌گیری در خرید یک ملک، حتما با مشورت یک کارشناس متخصص در این حوزه همراه شویم تا درگیر مشکلات بعدی نشویم.

 

یکی از بسیار اتفاقاتی که در حوزه ملک می‌افتد، فروش مال غیر است. این اتفاق رایج که یک اقدام غیرقانونی است را عموما با استعلام می‌توان قبل از خرید تشخیص داد.

بسیاری از مواقع فروشندگان ملک دست به ظاهرسازی و بازسازی میزنند تا چشم خریدار را بر روی معایب ملک بپوشانند، درصورتی که ظاهر بازسازی شده یک ملک دلیل بر مرغوبیت یک ملک چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ حقوقی نمی‌باشد و باید تمامی این ابعاد را مورد بررسی قرار داد.

میزان مبلغی که از بابت خرید و یا فروش یک ملک رد و بدل می‌شود جمیع این بررسی‌ها بوده و هیچگاه نمی‌توان به یک بعد آن تکیه کرد. به همین دلیل بهتر است ریسک خرید و یا فروش این نوع کالا (سرمایه‌ای بسیار زیاد) را به حداقل رساند و از کارشناس متخصص این حوزه که کاملا بی‌طرفانه به بررسی می‌پردازد و ارزش واقعی و اصالت ملک را بررسی می‌کند سپرد.

 

پ.ن: بنگاه‌های معاملات املاک، هیچگونه بررسی حقوقی و یا فنی را درخصوص خرید و یا فروش انجام نمی‌دهند و محاسبه حق الزحمه این صنف زحمت کش براساس میزان حجم معامله خواهد بود که کمی با عنصر "بی‌طرفی"  در تضاد خواهد بود. درصورتی که در سامانه کارشناسی آنلاین میزان حق الزحمه هیچ ارتباطی به میزان حجم معامله نخواهد داشت و حق الزحمه قبل از ارائه گزارش کارشناسی به طرف درخواست کننده کاملا شفاف ارائه خواهد شد.

مینا گفت:
بسیار مقاله عالی و خوبی بود.

واقعا استفاده از کارشناس در هر زمینه‌ای بسیار در گرفتن نتیجه مطلوب موثر خواهد بود

باتشکر از سایت مفیدتون